تور ترکیه

جمهوری ترکیه کشوری آسیایی-اروپایی است که پایتخت آن آنکارا است ولی بزرگترین و مهمترین شهر آن استانبول می باشد. ترکیه با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، عراق، سوریه، بلغارستان و یونان همسایه است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از غرب با دو دریای کوچک مرمره و اژه، و از جنوب غربی با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگه راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه است. مساحت ترکیه ۷۸۳،۶۵۴ کیلومتر مربع است.

 

پرسش:آیا برای استفاده از تور ترکیه به ویزا نیاز داریم؟

پاسخ: خیر ، مسافران ایرانی برای سفر به ترکیه احتیاج به ویزا ندارند و گذرنامه معتبر برای سفر به ترکیه کافیست .

 

پرسش:آیا همه هتلهای ترکیه ، سرویس صبحانه، ناهار ،شام را به صورت رایگان در اختیار مسافرین قرار میدهند؟

پاسخ: مراکز اقامتی ار نظر این نوع سرویس به چند دسته تقسیم میشوند .

سرویس  بی بی : در این مراکز اقامتی فقط صبحانه رایگان سرو میشود

سرویس  اچ بی :در این مراکز اقامتی صبحانه وناهار ویا صبحانه و شام رایگان سرو میشود

سرویس  اف بی :در این مراکز اقامتی صبحانه ، ناهار ، شام رایگان سرو میشود

سرویس  آل :در این مراکز اقامتی صبحانه ، ناهار ، شام و میان وعده تا ساعت ۱۲ شب رایگان سرو میشود

سرویس  یو آل :در این مراکز اقامتی صبحانه ، ناهار ، شام و میان وعده شبانه روزی  رایگان سرو میشود

 

توصیه های لازم به مسافران تور ترکیه:

*پیش از پرواز به ترکیه

به منظور اینکه از تور تایلند خود حداکثر استفاده را برده باشید پیش از سفر به ترکیه لیستی از مکا نهای دیدنی ترکیه که مایل هستید در طول سفر از آنها بازدید نمایید را تهیه کنید ، واز نحوه دسترسی به آنها آگاهی حاصل نمایید (برای این منظور همکاران ما در بخش تور ترکیه آژانس شما را راهنمایی خواهند نمود)

برای حضور در فرودگاه طوری برنامه ریزی نمایید ، تا سه ساعت پیش از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید.

پیش از حرکت از به همراه داشتن همه مدارک تور ترکیه از جمله بلیط ، گذرنامه ، واچر هتل اطمینان حاصل فرمایید.

در صورتی که برای تور ترکیه خود مایل هستید از فرودگاه ارز دولتی تهیه نمایید از همراه داشتن مدارک لازم برای تحویل ارز مسافرتی اطمینان حاصل فرمایید.

از پذیرفتن اشیاء و وسایل افرادیکه با آنها آشنایی ندارید خودداری نمائید.

به موقع برای تحویل بار و گرفتن کارت پرواز اقدام نمایید و برای انجام سایر مراحل مانند بازرسی ،گذرنامه و.. با آرامش کامل با پرسنل فرودگاه همکاری نمایید.

*پس از ورود به ترکیه

پس از اینکه بار خود را تحویل گرفتید ، وارد گیت بازرسی گذرمانه شده و پس از طی مراحل اداری به سمت خروجی فرودگاه راهنمایی میشوید . آنجا نماینده آژانس منتظر شما هستند .

*در طول سفر ترکیه

در طول سفر لازم است نکاتی مانند مراقبت از کیف پول و.. را برای هرچه بهتر سپری کرده تور خود رعایت فرمایید. از گذاردن اسناد و مدارک و اشیاء باارزش در جیب عقب کیف یا کوله پشتی بویژه هنگام تردد در اماکن شلوغ و پرتردد خودداری نمائید .از همکاری و سوار شدن به خودروهایی که سرنشینان آن با ارائه کارتهای جعلی خود را پلیس نامحسوس معرفی می نمایند خودداری نمائید .

نظر به تردد تعداد زیادی از ایرانیان به ترکیه و با توجه به اینکه افراد خلاف کار در پوشش دوست ، هموطن یا افرادی که نسبت به سرمایه گذاری ، تدارک روادید کار، اعزام جوانان به اروپا و … در اتوبوس یا اماکنی که ایرانیان حضور یا اشتغال دارند مراجعه و اقدام به فریب افراد می نمایند. توصیه میشود از اعتماد به افراد ناشناس و غیر مطمئن ، خودداری کنید، حتی اگر پیشنهاد مساعدت به شما را داشته باشند.

چنانچه در طول تور خود با مشکلی مواجه شدید بلافاصله از طریق سیمکارتی که در اختیار شما قرار گرفته با آژانس تماس بگیرید ، در خارج از ساعات اداری نیز میتوانید از طریق شماره های ۲۴ ساعته ای که قبل از سفر در اختیار شما قرار گرفته با آژانس ارتباط برقرار نمایید .

در بیشتر هتلهای ترکیه صندوق امانت در اطاق قرار دارد که شما میتوانید مدارک خود را در طول سفر آنجا نگهداری کرده و درب صندوق را قفل نمایید .(با توجه به اینکه در طول روز خدمه هتل برای نظافت به اطاق شما سرکشی میکنند از رها کردن پول و مدارک سفر در اطاق پرهیزکنید)

برای تبدیل دلار به لیر (واحد پول ترکیه ) به صرافیهای مجاز مراجعه نمایید و از متصدی مربوطه رسید تبدیل پول را تحویل گرفته و چک کنید .

بسیاری از فروشکاه های ترکیه از خریداران دلار را نیز قبول میکنند ، اما اگر برای خرید از لیر (واحد پول ترکیه) استفاده کنید برای شما به صرفه تر خواهد بود. درخصوص خرید ازفروشگاههای ترکیه توصیه میگردد تا هنگام خروج نهایی از فروشگاه، رسید خرید را دراختیار داشته باشید تا درصورت کنترل امنیتی و تقاضای رسید بتوانید آن را در اختیار مأمورین فروشگاه قرار دهید.

سایت مرجع سفر ترکیه شامل  تور ترکیه

تور ترکیه و بلیط ترکیه